اگر عادت دارید اکثر روزها از پنیر استفاده کنید حتما این مطلب را بخوانید:

آیا خوردن پنیر آدم را خنگ میکند؟ از نظر علم تغذیه پنیر محتوی پروتئین ،کلسیم و فسفر و

History-of-cheese2

آیا خوردن پنیر آدم را خنگ میکند؟

از نظر علم تغذیه پنیر محتوی پروتئین ،کلسیم و فسفر و البته مقادیر بالایی از مواد مغذی موجود در گوشت است .

متخصصان توصیه میکنند پنیر را از وعده غذایی خود حذف نکنید.

پنیر حاوی ماده ایی بنام تیرامین است این ماده اگر وارد مغز شود کاهش عملکرد ذهنی را بدنبال دارد.اما در عمل این اتفاق نمی افتد چون ما در بدن آنزیمی داریم که به محض ورود پنیر، آن را تجزیه میکند. در صورتی که مقادیر این آنزیم در بدن فرد کم باشد یا پنیر فراوان بخورد ،تیرامین میتواند به مغز راه یابد.این آنزیم برای انجام عمل خود به مس نیاز دارد ،پس اگر همراه پنیر منبع مس ، مثل گردو خورده شود، تعادل برقرار است.

مسئله دوم تعادل کلسیم و فسفر است.اگر کلسیم زیاد مصرف شود و تعادل به هم بخورد، فسفری که در دسترس سلول های مغزی است کاهش یافته و عملکرد سلول های مغزی کم می شود.پنیر هم کلسیم دارد هم فسفر ولی کلسیم آن خیلی زیاد است، گردو چون حاوی فسفر نیز هست، در کنار پنیرمیتواند تعادل را برقرارکند.

نکته آخر طبع سرد پنیر است که افت فشار خون و کاهش خیلی کم عملکرد سلول های مغزی را بدنبال دارد. برای کاهش خاصیت سودایی پنیر گردو یا خرما میتواند کمک کننده باشد.

تاریخچه پنیر:

در واقع که اولین مایه پنیر از شیره درخت انجیر به دست آمد و انسان های قدیمی بعد از آنکه برگ های درختان انجیر را در شیر می انداختند تا شیر ببندد، آن را روی سنگ می ریختند و پس از این که سفت می شد، برای این که آب آن کاملا گرفته شود، سنگ دیگری روی آن می گذاشتند. بعدها انسان یاد گرفت که از شکم حیوانات شیرخوار، مخصوصا خرگوش های وحشی، مایه پنیر را به دست آورد و وقتی پنیر ساخته شد آن را در آفتاب خشک کند و نمک بزند و در لای برگ درختان بپیچد و آن را برای روزها و ماه های آینده مورد استفاده قرار دهد. تولید پنیر به صورت صنعتی در آغاز قرن بیستم شروع شد و آن زمانی بود که پاستور، اکتشافات خود را درباره تخمیر شیری آغاز کرد.

ثبت دیدگاه