1427370475929069

پرتقال

پرتقال میوه ایست مغذی، کم چرب و سرشار از ویتامین C. این میوه علاوه بر فواید سلامتی یک سفید کننده طبیعی به حساب می آید. آنزیم بروملین پرتقال یک لکه بر طبیعی است.

آناناس

این میوه نیز مانند پرتقال حاوی آنزیم های لکه بر طبیعی به نام بروملین است. بروملین یکی از مواد تشکیل دهنده خمیردندان های سفید کننده است. طعم آناناس مثل مرکبات دیگر بزاق دهان را زیاد می کند و باعث می شود دندان ها به طور طبیعی شسته و تمیز شوند.

توت فرنگی

توت فرنگی میوه مورد علاقه خیلی هاست. اگر بدانید خاصیت سفید کنندگی دارند بیشتر به آن علاقه مند می شوید. توت فرنگی حاوی آنزیمی به نام مالیک اسید است که تغییر رنگ سطح دندان را رفع می کند. حتی میتوانید با مالیدن توت فرنگی به دندان ها از خاصیت سفید کنندگی آن بهره مند شوید.

آجیل و تخمه

آجیل و تخمه بخشی از هر رژیم سالم است. زیرا علاوه بر پروتئین حاوی فیبر و چربی های سالم نیز هست. خوردن آن ها به سلامت دندان کمک می کند و لکه های سطح دندان را از بین می برد. به عنوان مثال بادام به دلیل داتشن کلسیم بالا و شکر پایین دوست دندان هاست.

سیب

ضرب المثلی هست که می گوید: روزی یک سیب بخور تا محتاج پزشک نشوی. سیب گاز گرفتن مثل اسکراب دندان می ماند. سیب نیز سرشار از ماده ای به نام مالیک اسید است که در خمیر دندان ها به وفور یافت می شود. مالیک اسید بزاق دهان را زیاد می کند تا دندان ها شسته شده و لکه های روی دندان از بین برود.

کرفس

علاوه بر سیب یکسری میوه های ترد دیگر هم وجود دارند که برای دندان مفیدند. مثل کرفس که همانند سیب بزاق دهان را زیاد می کند. بزاق از پلاک ها در مقابل لکه هایی که به دندان می چسبند محافظت می کند. کرفس سرشار از پتاسیم برای متابولیسم سالم، کلسیم، فیبر و ویتامین K که برای کلیه ها و استخوان ها بسیار مفید است.

هویج و بروکلی

این سبزیجات با زیاد کردن بزاق لکه بر طبیعی دندان ها هستند. آن ها باکتری هایی که باعث ایجاد بوی بد دهان می شود را می کشند و فیبر آن به عنوان اسکراب دندان ها را تمیز می کند.


فشارخون3

 

مصرف غذای خوب، میزان نیاز به درمان های پزشکی را کم میکند.تحقیقات نشان داده، افرادی که یک رژیم کم چربی ، بدون توصیه غذای مشخص دارند ،در مقایسه با افرادی که از رژیم خاص فشارخون پیروی کرده اند،  موفقیت کمتری در کاهش فشارخون داشته اند.

بهترین رژیم برای کاهش فشار خون ، رژیم سرشار از میوه ها و سبزیجات است، می خواهید بدانید چرا؟

شاخصه های سلامت بدن، نشان دهنده اهمیت غذاهایی که میخورید وغذاهایی که نمیخورید ،است.زمانی که انتخاب می کنید از محصولات تازه (بخصوص آنهایی که از دل زمین برآمده مثل سبزیجات و میوه ها) استفاده کنید ، در واقع پیرو رژیم غذایی خام و طبیعی با چربی و سدیم کم و غنی از مواد مغذی هستید و اهمیت این نکته را آشکارا احساس میکنید. دکتر ویلیام مک کاردل ، مدرس دانشگاه سلامت در امریکا ، روی این نکته تاکید کرده است.

در دانشگاه غذایی استرالیا، تحقیقی روی ۵۴ نفر، مرد چاق با میانگین وزن حدود ۴۸ و مبتلا به فشارخون انجام شده است. هدف این تحقیق مقایسه رژیم عادی کاهش وزن و رژیم ویژه فشار خون است. این ۵۴ نفر در دوگروه مساوی دسته بندی شده اند، رژیم سه ماهه را در پیش گرفته و در حد روزی نیم ساعت فعالیت بدنی داشته اند.

رژیم گروه اول: رژیم ویژه فشارخون

روزانه حداقل ۴ وعده یا بیشتر میوه

روزانه حداقل ۴ وعده یا بیشتر سبزیجات

روزانه ۳ وعده لبنیات کم چرب

روزانه ۳ وعده در هفته غذای دریایی

حداقل یک بار در هفته حبوبات مثل لوبیا، عدس، …

حداکثر دو بار درهفته  گوشت قرمز

حداکثر ۴ قاشق سوپ خوری در روز روغن

پرهیز از مصرف کره، نمک افزوده، غذاهای سرخ شده و شور

 

رژیم گروه دوم: رژیم کم چرب

حجم غذای دریافتی ، کم شده است

حداکثر مصرف بستنی دو بار در هفته

مصرف گوشت قرمز بدون چربی

پرهیز از مصرف غذاهای سرخ شده

نتیجه:

در پایان ماه سوم، هر دو گروه وزن مساوی از دست داده بودند (تقریبا” ۵٫۵ کیلوگرم). اما فشار خون در گروه اول ، نسبت به گروه دوم،کاهش  محسوس تری داشته است. مازاد بر اینکه، دریافت چربی و چربی اشباع کمتری داشته اند . سدیم دریافتی ایشان کاهش یافته اما جذب پتاسیم ،منیزیم، فسفر، کلسیم بالاتری داشتند. این گروه مواد مغذی ، کنترل کننده های مناسب فشارخون هستند. پس رژیم ویژه فشارخون، تاثیرات مثبتی بر سلامتی شما خواهد گذاشت.

توصیه رژیم غذایی انجمن غذای امریکا  ۲۰۱۰میگوید: نیمی از برنامه غذایی تان را از سبزی و میوه تامین کنید.

 


aryahome_ir1321192201304

تحقیقات نشان داده فرم بدن سیبی شکل( چاقی در ناحیه کمر و شکم ، بیشتر از چاقی در ناحیه ران و باسن است) خطر ابتلا به بیماری قلبی بویژه در مبتلایان به دیابت یا قند خون بیشتر از میزان نرمال، را افزایش خواهد داد.

افراد با محیط کمر بیشتر؛ مشکلات قلبی و عروقی بیشتری خواهند داشت و متقابلا” کاهش اندازه محیط کمر منجربه کاهش ریسک بروز بیماری های قلب بخصوص در ناحیه بطن چپ خواهد شد.

بطن چپ قلب وظیفه ی پمپاژ خون به اندام ها، مغز و احشا را به عهده دارد و در صورت بروز نارسایی قلبی در این ناحیه، خون به داخل اندام ها پس زده خواهد شد و همین امر موجب بروز مشکلات قلبی عروقی می شود.

پس محیط کمر بیشتر یا چاقی سیبی حتی در افراد با شاخص توده بدنی کمتر، خطر ابتلا بیشتر به  بیماری قلبی را بدنبال خواهد داشت.پس سایز از فرم بدن، اهمیت بیشتری دارد .

نکته مهم این است که، تجمع چربی بیشتر اطراف شکم، بسیار صدمه زننده خواهد بود و در ارتباط مستقیم با بیماری های قلبی است.

حرکات ورزشی مناسب شکل و فرم بدن

گلابی

بدنی پر در نیمه پایینی تنه و شکم و دستانی لاغر؛ باسن و ران ها عریض تر و شانه ها باریک تر از ویژگی های این شکل بدن است. در این نوع شکل بدن چربی بیشتر در پایین تنه تجمع پیدا می کند.

ورزش ایده آل

طناب زنی یا پرش پروانه برای به کار به وادار کردن قلب

۳ ست شنای ۱۰ تایی برای شکل دادن به دستان و عضلات سینه

پیاده روی سریع روی سطح بدون شیب

ورزش های توصیه شده :

فوتبال و اسکیت، نیم ساعت بازی کنید. این ورزش ها پایین تنه شما، مخصوصاً” ران و باسن را مانند سنگ سفت می کنند بدون آنکه به حجم آن بیفزایند.

 

انواع اندام های انسان ها

مخروط/سیب

بدن سیبی شکل که چربی بیشتری در بخش شکم دارد، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. همچنین تراکم چربی در بخش میانی بدن باعث ایجاد التهاب شده و بیماری های وابسته به سوخت وساز مانند فشار خون بالا، سکته و دیابت را موجب می شود.

 ورزش ایده آل

آیروبیک برای ۳۰-۴۰ دقیقه. بعد از آن لانچ و اسکوات با وزنه، اگر می توانید ۳ ست ۱۰ تایی انجام دهید. این پایین تنه شما را قوی می کند.

تکرار های زیاد را با وزنه های خیلی سبک انحام دهید تا پشت، شانه ها و دستانتان دارای عضلات تفکیک شده شوند. حواستان باشد آن ها را بزرگ تر نکنید.

طناب زنی یا پیاده روی کند روی سطح شیبدار و دوچرخه ثابت

ورزش های توصیه شده:

تنیس یا هر ورزش راکتی دیگری به مدت ۳۰ دقیقه.

خط کش/بدن ورزشکاری

با تناسب یکسان، کمی پسرانه و احتمالاً” شاید شکمی چاق!

 ورزش ایده آل

دویدن طولانی می تواند بدن شما را لاغر کند، یک دو ۳۰ دقیقه ای.

دراز نشست می تواند شکم را قوی کند، ۴ ست ۲۰ تایی انجام دهید.

طناب زنی با طناب های سنگین، دوچرخه ایستا، ورزش با پله و دستگاه الیپتیکال.

 ورزش های توصیه شده

والیبال و بسکتبال که کل بدن شما را درگیر می کند. برای ۳۰ دقیقه بازی کنید. تمرینات کششی نیز به شما کمک خواهند کرد. شنای طولانی و اسکیت ورزش های دیگری هستند که می توانید امتحان کنید.

 

ساعت شنی

سینه و باسن منحنی و متناسب هستند، دور کمر هم باریک است. در این افراد میانه بدن یا کمر به نسبت بالاتنه و پایین تنه کوچک تر است.

 ورزش ایده آل

طناب زنی می تواند شما را مانند یک مدل کند! با ۵۰ دور شروع کنید و آن را به ۳۰۰ برسانید.

دوچرخه ثابت با مقاومت کم در طی ۳۰ دقیقه یک ورزش خوب دیگر است.

پیاده روی سریع بدون سطح شیبدار هم مناسب است.

 ورزش های توصیه شده

شنای طولانی، اسکیت و رقص برای نیم ساعت تا تمام بدن شما درگیر شود.

 

 


History-of-cheese2

آیا خوردن پنیر آدم را خنگ میکند؟

از نظر علم تغذیه پنیر محتوی پروتئین ،کلسیم و فسفر و البته مقادیر بالایی از مواد مغذی موجود در گوشت است .

متخصصان توصیه میکنند پنیر را از وعده غذایی خود حذف نکنید.

پنیر حاوی ماده ایی بنام تیرامین است این ماده اگر وارد مغز شود کاهش عملکرد ذهنی را بدنبال دارد.اما در عمل این اتفاق نمی افتد چون ما در بدن آنزیمی داریم که به محض ورود پنیر، آن را تجزیه میکند. در صورتی که مقادیر این آنزیم در بدن فرد کم باشد یا پنیر فراوان بخورد ،تیرامین میتواند به مغز راه یابد.این آنزیم برای انجام عمل خود به مس نیاز دارد ،پس اگر همراه پنیر منبع مس ، مثل گردو خورده شود، تعادل برقرار است.

مسئله دوم تعادل کلسیم و فسفر است.اگر کلسیم زیاد مصرف شود و تعادل به هم بخورد، فسفری که در دسترس سلول های مغزی است کاهش یافته و عملکرد سلول های مغزی کم می شود.پنیر هم کلسیم دارد هم فسفر ولی کلسیم آن خیلی زیاد است، گردو چون حاوی فسفر نیز هست، در کنار پنیرمیتواند تعادل را برقرارکند.

نکته آخر طبع سرد پنیر است که افت فشار خون و کاهش خیلی کم عملکرد سلول های مغزی را بدنبال دارد. برای کاهش خاصیت سودایی پنیر گردو یا خرما میتواند کمک کننده باشد.

تاریخچه پنیر:

در واقع که اولین مایه پنیر از شیره درخت انجیر به دست آمد و انسان های قدیمی بعد از آنکه برگ های درختان انجیر را در شیر می انداختند تا شیر ببندد، آن را روی سنگ می ریختند و پس از این که سفت می شد، برای این که آب آن کاملا گرفته شود، سنگ دیگری روی آن می گذاشتند. بعدها انسان یاد گرفت که از شکم حیوانات شیرخوار، مخصوصا خرگوش های وحشی، مایه پنیر را به دست آورد و وقتی پنیر ساخته شد آن را در آفتاب خشک کند و نمک بزند و در لای برگ درختان بپیچد و آن را برای روزها و ماه های آینده مورد استفاده قرار دهد. تولید پنیر به صورت صنعتی در آغاز قرن بیستم شروع شد و آن زمانی بود که پاستور، اکتشافات خود را درباره تخمیر شیری آغاز کرد.

1 2 3 38