در مورد فواید و خواص فلفل قرمز بیشتر بدانید.

فلفل خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش میدهد نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد، مصرف سبزیجاتی که

فلفل-تند-3

فلفل خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش میدهد

نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد، مصرف سبزیجاتی که به طور طبیعی حاوی نیکوتین هستند، مثل فلفل و گوجه فرنگی، خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش میدهد.
نتایج تحقیقات نشان داده، مصرف سبزیجات به طور کلی بر خطر پارکینسون تأثیرگذار نیست. اما مصرف خانواده ای از سبزیجات که حاوی نیکوتین هستند خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش میداد، این رابطه در مورد فلفل قوی تر بود.
مصرف تنباکو با کاهش خطر پارکینسون در ارتباط بود. علائم این بیماری شامل عدم تعادل، کندی در حرکت، لرزش و سفتی در صورت و اعضای بدن می باشد.

فلفل چیلی درمانی جدید برای کاهش وزن

محققین دریافتند که رژیم غذایی پر چربی موجب نقص عملکردی گیرنده های درگیر در انتقال پیام سیری از معده می شود.همچنین پیام سیری معده توسط گیرنده های فلفل قرمز تنظیم می شود بعلاوه کاپسایسین، که در فلفل قرمز وجود دارد، موجب کاهش دریافت غذا در انسان می شود.

مصرف فلفل قرمز تند باعث افزایش طول عمر می شود.

فلفل قرمزانواع مختلف با درجات تندی متفاوت دارد. در فلفل های تند طعم تندی ناشی از ماده مؤثره ای به نام کاپسیکوم است. مطالعات فوایدی از این ترکیب را برای سلامت بدن نشان داده اند. مثلاً فلفل قرمز تأثیرات بالقوه ای در پیشگیری از سرطان سینه دارد و می تواند خطر سرطان روده بزرگ را نیز کاهش دهد.
در این مطالعه به بررسی نحوه اثر غذاهای تند مثل فلفل بر خطر مرگ پرداخته شده است و نشان داده شده است که مصرف منظم این غذاها باعث کاهش خطر مرگ و میر از تمام علل می شودو مصرف آن می تواند طول عمر را افزایش دهد.
نتایج مطالعات مختلف حاکی از آنست که مصرف فلفل قرمز می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری های عروقی، سکته و بیماری های قلبی را کاهش دهد.
نکته عملی: مصرف فلفل قرمز تند با بهبود جریان خون و کاهش چاقی می تواند خطر مرگ و میر را کاهش دهد.

ثبت دیدگاه