رعایت رژیم های سخت و غیر علمی و عجیب مساویست با:

عوارض ظاهری نامطلوب در سلامتی ظاهری . مانند ریزش مو، شکنندگی ناخن ها و خشکی و پیری  پوست

Fad-Diet

  1. عوارض ظاهری نامطلوب در سلامتی ظاهری . مانند ریزش مو، شکنندگی ناخن ها و خشکی و پیری  پوست ….. مشکل اینجاست که بعضا این عوارض جانبی با وقفه ، بروز پیدا میکنند . مثلا بعد از دو ماه که از اتمام دوره رژیم غذایی میگذرد، ریزش مو آغاز میشود و غالبا فرد متوجه نمیشود این عارضه مرتبط با رژیم غذایی سابق وی بوده است.
  2.  ایجاد اختلالات عصبی، بروز افسردگی، تغییرات خلق و خو : اساسا چون انرژی پایه مغز از گروه کربوهیدرات تامین می شود و در رژیم های سختگیرانه ، مصرف کربوهیدرات ، خیلی کم می شود و عدم وجود قند کافی برای تغذیه مغز، با عوارضی مثل کم حوصلگی، بی قراری، تندخویی، افسردگی و خواب آلودگی همراه خواهد بود.
  3.  بیماریهای مرتبط با کمبود ویتامین ها: وقتی از همه ی گروه ها در برنامه غذایی استفاده نشود ، کمبود دریافت و جذب بوجود می آید.
  4.  بیماری سنگ کیسه صفرا: به سبب فشاری که در نتیجه هضم رژیم نامناسب به آن می آید، آسیب پذیر می شود.
  5.  از دست دادن حجم زیادی از عضلات بدن: چون رژیم ها بسیار کم کالری میشوند و بدن به اندازه نیازهای پایه کالری ندارد ، کمبود انرژی را با سوزاندن عضلات تامین میکند.که هم تحلیل عضلانی هم تجمع کتون را در بدن بدنبال دارد.
  6. افزایش احتمال آسیب دیدگی استخوانی و شکستگی ها: وقتی رژیم غلط باشد تخلیه کلسیم از استخوان ها تشدید میشود و مستعد پوکی می شوند.
  7. اختلال در تعادل هورمون ها: به سبب عدم تعادل دریافت مواد مغذی بروز می یابد.
  8. اختلالات تیروییدی
  9. شلی و افتادگی پوست: منابع میوه ها و سبزیجات در رژیم های غلط کمتر مورد توجه هستند. به همین خاطر شادابی پوست تحت تاثیر قرار می گیرد البته حذف چربی رژیم که منجر به از دست رفتن بافت چربی زیر پوست میشود هم افتادگی پوست را تشدید می کند.
  10. خشکی پوست و پیری زود رس

ثبت دیدگاه