آخرین مطالب

 

1 2 3 53
خط چپ
خط چپ
خط چپ
خط چپ

مجله تغذیه کم کال

تغذیه

 گزینش برنامه غذایی درست و مناسب یکی از ارکان موفقیت هر فرد در حفظ سلامتی به شمار می رود.

خوشبختانه در سال های اخیر اطلاعات پژوهشی فراوانی درباره ی تغذیه ی مناسب و فعالیت های بدنی به دست آمده است، برای مثال این نکته به اثبات رسیده است که فعالیت های استقامتی، دراز مدت و پایدار را می توان پس از چندین روز خوردن غذاهای سرشاراز کربوهیدرات، بسیار بهتراز مواقع دیگر انجام داد وازسوی دیگر تجربه نشان داده است که مصرف مقداری گلوکز و یا چربیhamilelik13 قبل ازفعالیت های طولانی باعث انجام بهتر و مؤثرتر امور و به تعویق افتادن خستگی می شود و همچنین می توان با استفاده درست و صحیح همه مواد غذایی به وزن ایده آل خود دست یافت.

مواد غذایی به دو دسته انرژی زا (کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها) و غیر انرژی زا (ویتامین ها، آب و مواد معدنی) تقسیم می شوند.

برای هر شخص سؤال های متفاوتی درباره ی تغذیه مناسب خود به وجود می آید که از جمله ی آنها:

علامت سوال

  • کدام ماده ی غذایی برای تأمین انرژی روزانه ی بدن مؤثرتر است؟
  • چه مقدار کالری در روز برای بدن مناسب است و تبدیل به چربی نمی شود؟
  • کدام یک از مواد غذایی دارای خاصیت چربی سوزی می باشد؟
  • مقدار وعده های غذایی در روز چه تعداد باشد؟

 

متابولیسم پایه

متابولیسم پایه یا مقدار انرژی مورد نیاز بدن در حالت آرامش و استراحت کامل، به صورت ناشتا و خوابیده و در سلامت کامل، به عبارت دیگر این انرژی برای حفظ فعالیت های حیاتی بدن مثل ضربان قلب وسایر فعالیت های حیاتی مصرف می شود.

مواد مغذی

هیدرات کربن، چربی، پروتئین، املاح معدنی و آب مواد مغذی هستند و تنطیم برنامه ی غذایی روزانه بر مصرف صحیح و به اندازه ی آنها استوار است.

خط راست
خط راست
خط راست
خط راست

  • هدیه کم کال به سلامتی شما

    مشاوره تغذیه رایگان ما در کم کال این افتخار را داریم که با در کنار هم گذاشتن علم، تجربه و آناتومی بدن شما، رژیم غذایی مناسب را به شما ارائه دهیم.