مطالب بیشتر

 

قدرت پروتئین ها را دریابید

اشاره: وقتی حس گرسنگی در بدن ایجاد می شود، اولین چیزی که معمولاً بدن طلب می کند انرژی سریع به شکل قند است اما به جای خوردن بیسکویت های کره

خط چپ
خط چپ
خط چپ
پروتئین ها

پروتئین ها

پروتئین ها حدود 15 تا 20 درصد وزن بدن هر فرد بالغ را تشکیل می دهند که تقریبا نیمی از آن در عضله، استخوان، غضروف، پوست و بقیه ی آن در مایعات و سایر بافت های بدن یافت می شود.

پروتئین ها در اعمال حیاتی تمام موجودات زنده نقش بسیار مهمی دارند، نیاز بدن به مواد پروتئینی درجریان رشد، افزایش واکنش های سوخت وسازی، بیماری های عفونی، سوختگی ها و به هنگام التیام زخم ها افزایش می یابد.

انواع پروتئین

بیشتر غذا هایی که در دسترس انسان قرار دارد، حاوی مقداری پروتئین است، اما گوشت، پنیر، تخم مرغ، ماهی، شیر، ماست، حبوبات، دانه هایی چون گردو، پسته، بادام و فندق به عنوان منابع اصلی پروتئین به شمار می روند، پروتئین منابع مختلفی دارد که به طور کلی می توان به دو دسته ی گیاهی و جانوری تقسیم کرد.

پروتئین های گیاهی منابعی همچون سویا، عدس و ... دارد.

اما پروتئین های حیوانی: وی، شیر (کازئین)، تخم مرغ (آلبومین)، گوشت(لاکتالبومین) و ... می باشد.

هرکدام از این پروتئین ها دارای خواص منحصر و ویژه ی به خود می باشند که با تناسب حال افراد در رژیم غذاییشان قرار داده می شود.

نقش و اعمال اصلی پروتئین ها در بدن

  • تأمین رشد و تهیه ی بافت جدید، زمانی که سرعت رشد زیاد باشد میزان پروتئین مصرفی زیادتر می شود و بالعکس، علاوه بر رشد، در دوران بارداری، هنگام فعالیت های ورزشی، آسیب ها، خونریزی ها، سوختگی ها و شکستگی های استخوانی، بدن به مصرف پروتئین بیشتری نیاز دارد.
  • سنتز ترکیبات ضروری بدن، آنزیم ها، گلبول های قرمز خون، برخی از هورمون ها و بسیاری از ترکیبات دیگر به پروتئین نیاز دارند. در صورت کاهش شدید مواد پروتئینی، سنتز و جایگزینی این ترکیبات حیاتی در بدن دچار اختلال می شود.
  • تنظیم مایعات بدن، تثبیت PH خون و محرک سنتز پادتن.
  • تولید انرژی.
خط راست
خط راست
خط راست

آخرین مطالب