علل لرزش دست و ارتباط آن با غذایی که می خوریم چیست؟

دست ها و سایر بخش های بدنتان از همان لحظه ایی که از خواب بیدار می شوید تا

دست ها و سایر بخش های بدنتان از همان لحظه ایی که از خواب بیدار می شوید تا لحظه ایی که به خواب می روید ، کمی می لرزد چرا که فیبر های عضلانی تان ،انقباض و انبساط های متعدد و منظمی را متحمل می شوند. اما شما معمولا متوجه این لرزش ها نمی شوید، مگر اینکه در فعالیت های روتین روزانه تان مثل نوشتن یا خوردن ایجاد اختلال کند. اگر شما تجربه لرزش دست هایتان را داشته باشید مسلما می دانید که باید با پیروی از روال پزشکی آن، منشا لرزش پیدا شود و اساسا غذاها بر مبنای همان علت پایه، می توانند به شما کمک کنند. در این مقاله به گروهی از علل پایه متداول لرزش دست می پردازیم؛

*اضطراب؛

میزان تاثیر اضطراب و استرس بر ایجاد لرزش در بدن شما، به میزان فعالیت بدنی تان مربوط می شود. اگر به هر نحو از ناخوشی های عمومی اضطراب رنج می برید، احتمالا تجربه اینکه کل روز، بدون دلیل، احساس لرزش کنید را هم داشته اید. وقتی مضطرب هستید یا استرس برگذاری یک مراسم یا سمینار رادارید، از این نکته غافل نشوید که تصحیح سبک زندگی تان می تواند بار استرس شما را کم کند. کافئین دریافتی از قهوه، شکلات و نوشابه را کم کنید و غذاهای سالم غنی از میوه ها، سبزیجات،و غلات کامل نوش جان کنید تا بی ثباتی شما را تعدیل کند. روان شناسان و جامعه شناسان معتقدند زمان طولانی تر و انرژی مثبت بیشتری برای صرف وعده غذایی در نظر بگیرید تا استرس تان کمتر شده و درمان شوید.

*افت قند خون یا هیپو گلیسمی؛

هیپو گلیسمی زمانی رخ می دهد که قند خون شما پایین تر از حدی که باید باشد ، و اغلب در افراد مبتلا به دیابت رخ می دهد .اما ممکن است با شرایط متفاوت درمانی بهبود یابد.بیشتر مواقع به فاصله ی ۴ ساعت پس از آخرین وعده غذایی، علایم آن بروز پیدا می کند. برای پیشگیری از علایم هیپو گلیسمی از قبیل گرسنگی، خواب آلودگی، گیجی، اضطراب، ضعف و لرزش، وعده های کوچک یا میان وعده هایی را با فاصله زمانی هر ۳-۴ ساعت یکبار ، برای خود در نظر بگیرید.

پروتئین، غلات کامل، حبوبات، میوه و سبزیجات بخورید. از مصرف غذاهای شیرین شده با شکر بخصوص با معده خالی بپرهیزید.بر اساس توصیه ی انجمن ملی دیابت ، وقتی قند خونتان زیر ۷۰ میلیگرم است، غذاهای قندی مثل نصف فنجان آبمیوه یا یک فنجان شیر بنوشید تا قند خونتان تنظیم شود.

*ترومور اولیه؛

بجای انقباض و انبساط متناوب و روتین ، عضلات همزمان  ودر یک لحظه ،منقبض و منبسط می شوند. این اختلال اغلب در افراد بالای ۴۰ سال رخ می دهد و بیشتر با لرزش دست یا سر مشهود است ، گاهی هم صداو اندام های دیگر به آن دچار می شوند. خانم استیم فیزیکدان معتقد است، برای این مشکل خجالت انگیز بهترین راه راستگویی است.( به دیگران بگویید چه ناخوشی دارید که خجالتی بابت آن متحمل نشوید) . گاهی الکل بطور موقت این لرزش را کم میکند اما نه همیشه و نه با دوز بالا.

 

*اختلالات پارکینسون؛

پارکینسون یک بیماری عصبی دژنراتیو است که روی بخشی از مغز که مسئول کنترل عضلات و حرکات آنهاست، اثر می گذارد. هم چنین نیاز به تحقیقات تکمیلی داریم تا بفهمیم دقیقا کدام مواد غذایی کاهنده لرزش ها هستند. انجمن پارکینسون تحقیقاتی انجام داده که بر اساس آن توت ها را ناجی عوارض این بیماری می داند. مصرف دو سوم فنجان انواع توت به همراه سیب و مرکبات بسیار مفید فایده است.

سبزیجات قرمز و بنفش (مثل گوجه فرنگی- بادمجان- کلم بنفش- فلفل دلمه قرمزو…) هم اثر مشابهی دارند.

هشدار؛

مصرف تمام مواد غذایی توصیه شده را با مشورت پزشک معالجتان وارد برنامه غذایی تان کنید. در مجموع از منابع ویتامین هایی چون E، B12، B1  غافل نشوید : روغن های گیاهی، سبزیجات برگ تیره، انواع آجیل، غلات کامل، گوشت، غذاهای دریایی، لبنیات و تخم مرغ.

منابع : https://www.livestrong.com/article/544454-vitamins-for-shaking-hands/

https://www.livestrong.com/article/473066-foods-to-calm-shakiness/

مترجم: نفیسه سادات گلستانه فر- کارشناس ارشد تغذیه

ثبت دیدگاه