نکاتی درباره نان های سبوس دار

نکاتی درباره نان های سبوس دار

نکاتی درباره نان های سبوس دار سبوس پوسته ی خارجی گندم است و از ۱۶ اسید آمینه موجود

نکاتی درباره نان های سبوس دار

سبوس پوسته ی خارجی گندم است و از ۱۶ اسید آمینه موجود در گندم ۱۲ عامل آن در سبوس می باشد و از املاح معدنی نیز سیلیس ، منیزیم و فسفر از مهمترین عناصر موجود در سبوس می باشند که۹ سیلیس در ساختمان دندان ها و عامل استحکام استخوانهاست . همچنین یکی از علل ایجاد مرض قند فقدان سیلیس میباشد .

دیگر ماده مهم ، فسفر میباشد که برای استخوان ها، مغز ، سلسله اعصاب و جذب کلسیم ضرورت دارد و در آخر منیزیم که فقدان آن پایه عده ای از سرطان هاست .

مواد فیبری موجود در نانهای سبوس دار کسترول نامطلوب ( LDL ) و مواد سمی حاصل از تجزیه مواد غذایی را جذب کرده و از روده دفع مینماید .

نان های سبوس دار دارای ویتامینهای گروه B و نیاسین میباشند ( جهت افرادی که کار فکری میکنند مفید میباشد ) . آهن موجود در نان سبوس دار سبب باهوشی کودکان میشود .

نانهای سبوس دار به خاطر فیبر بالایی که داند آب زیادی جذب کرده و افزایش حجم میابندو لذا حجم زیادی از معده را به خود اختصاص داده و باعث احساس سیری میشوند ، ثانیا به علت افزایش حرکات دودی روده ها سبب افزایش کلی حرکات دستگاه گوارش شده و در نتیجه درمان اصلی یبوست میباشد به همین دلیل باعث پیشگیری از بیماری های بو اسیر ، واریس ، فتق و سرطان معده بزرگ میشود .

نکاتی درباره سبوس در وبسایت ویکی پدیا

ثبت دیدگاه