نکات تغذیه ای و پزشکی درباره خواص توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از ویتامینهای ب، ث، قند، سلولز، مواد چربی و البومین وید ودارای اهن ،اهک ،

strawberry-festival

توت فرنگی سرشار از ویتامینهای ب، ث، قند، سلولز، مواد چربی و البومین وید ودارای اهن ،اهک ، فسفر،منیزیم،پتاسیم،سدیم،سیلیس ،ید وبرم می باشد.
ظریف ترین میوه هاست.مقوی ، خنک ، ادرار آور و تصفیه کننده خون می باشد.پیش از غذا بخورید اشتها اور است.مواد قندی ان از نوع فروکتوز است که برای اشخاصی که بیماری قند دارند بسیار خوب است .

مصرف این میوه برای اشخاصی که ضعیفند یا مسلول مفید است.این بیماران اگر به مقدار کافی هر روز توت فرنگی مصرف کنند، علاوه بر جذب املاح معدنی مقدار لازم ویتامین ث را نیز مصرف خواهند کرد و این ویتامین در توت فرنگی به مقدار کافی وجود دارد.اگر سیلیس در بدن کم باشد، شخص مبتلا به سرطان وتصلب شرایین میگردد.به همین جهت برای جلوگیری از این دو مرض باید در فصل توت فرنگی به مقدار کافی ان را خورد تا رفع کمبود این ماده حیاتی را از بدن کرده شخص مبتلا به امراض مهلک نشود.
املاح معدنی توت فرنگی ، خاصیت مسهلی به ان بخشیده زیرا این املاح عضلات و روده ها را به انبساط و انقباض وادار می کند و به همین جهت هم ان را برای کسانی که به یبوست مبتلا هستند تجویز می کنند .توت فرنگی به مقدار زیادی اسید سالسیلیک در خود در خود نهفته دارد که بر روی کبد کیسه مثانه و کلیه ها ومفاصل عمل قابل توجهی دارد .به همین علت است که ان را برای بیمارانی که مبتلا به رماتیسم ، نقرس ، سنگ کلیه ، مسمومیت ، درد کبد تجویز می نمایند.
توت فرنگی این خاصیت را دارد که می تواند رسوب دندانها را پاک کند.

توت فرنگی مقوی قلب بوده ، برای مرض قند ، خارش بدن وتنگی نفس و سرفه های خشک مفید بوده است و شباهت زیادی به تمشک دارد.در کل توت ها برای تسویه ی لوله گوارش موثر است.

ثبت دیدگاه