هنگام سرماخوردگی این خوراکی ها را مصرف نکنید .


هنگام سرماخوردگی یا ابتلا به آنفلوآنزا می‌توان از طریق مصرف مواد غذایی مؤثر و مناسب جهت درمان و پیشگیری از شدت بیماری اقدام کرد.
مصرف مداوم سیب با پوست به ویژه صبح‌ها قبل از صبحانه باعث تقویت سیستم ایمنی شده و عامل مؤثری در پیشگیری از سرماخوردگی محسوب می‌شود، همچنین مخلوط آب پرتقال و لیموی شیرین به صورت هر ۸ ساعت یک لیوان نیز جهت درمان این بیماری و کوتاه شدن دوره آن توصیه می‌شود.
با اشاره به تأثیر دم‌کرده زنجبیل در کاهش مدت سرماخوردگی میتوان گفت:‌ دم‌کرده آویشن و نعنا روی ۲ الی ۳ لیوان، دم‌کرده نعنا با پونه همراه با چند قطره آب‌لیمو تازه و کمی عسل و نبات هر ۸ ساعت یکبار تاثیر بسیار زیادی در کاهش مدت سرماخوردگی و بروز عوارض ناشی از آن دارد.
یکی از عللی که سبب می‌شود افراد در طول سال چندین بار دچار سرماخوردگی شوند کاهش قدرت بدنی و ضعف سیستم ایمنی است.
استفاده از انواع سوپ و آش البته بدون مواد سرخ‌کردنی همچون پیاز، سیر و نعناداغ همراه با مقداری زنجبیل باعث تسریع در بهبود سرماخوردگی می‌شود.
مواد غذایی مضر برای سرماخوردگی
نوشابه گاز دار،فست فود و مواد قندی
 
هرچند ایستک زنجبیلی تشنگی را رفع و آب پرتقال ویتامین بدن را تامین می کند اما واقعیت این است که این مواد مملو از قند است که باعث ایجاد التهاب در بدن می شود .. بنابراین برای رفع حالت تهوع دمنوش زنجبیل مصرف کنید .اگر هوس تنقلات کردید، میوه یا ذرت بو داده مصرف کنید.
لبنیات
در بعضی افراد مصرف لبنیات باعث می شود خلط موجود در گلو ضخیم تر و غیر قابل تحمل شود. به نقل از سایت«MSN» اگر احساس می کنید که با مصرف لبنیات خلط بیشتری تولید می شود از مصرف آن بپرهیزید.اما اگر غیر از این است ،لبنیات را که منبع عالی پروتئین و ویتامین D است و به بدن برای مقابله با عفونت کمک می کند، حتما مصرف کنید.علاوه بر آن ماست حاوی پروبیوتیک است که باعث متعادل شدن باکتری در معده می شود.
کربوهیدرات و آب میوه صنعتی
کربوهیدرات های تصفیه شده که سریع به قند شکسته می شود و مانند آب میوه و غذا های سرشار از قند باعث بالا رفتن قند خون می شود، مانع مقابله با عفونت می شود.

ثبت دیدگاه