پنج مورد از آموخته های نادرست در مورد غذا

  ۱-میان وعده نخورید زیرا میان وعده اشتها را کم می کند. میان وعده ها باعث حفظ قند

893111_oQZBQkD3

 

۱-میان وعده نخورید زیرا میان وعده اشتها را کم می کند.
میان وعده ها باعث حفظ قند خون در محدوده طبیعی شده و مانع از ایجاد احساس گرسنگی در فاصله بین وعده های غذایی می شوند.
قاعده کلی در علم تغذیه این است که بیش از ۴ ساعت فاصله بین دو وعده یا میان وعده مصرفی فرد وجود نداشته باشد.
توصیه: سعی کنید به تدریج حجم غذای مصرفی در وعده های غذایی اصلی خود را کمتر کنید تا بتوانید بین وعده های غذایی، یک یا دو میان وعده با کالری ۱۰۰ و ۲۰۰ کالری داشته باشید. برای میان وعده انتخاب های سالم و مناسبی مانند آجیل، میوه، ماست و سبزیجات را انتخاب کنید.
۲-  بشقاب خود را کاملاً تمیز کنید.
باقی گذاشتن غذا در بشقاب در گذشته کار مناسبی نبوده است.
توصیه: در زمان غذا خوردن به احساس سیری خود توجه کنید. آیا شما زمانی از غذا خوردن دست می کشید که سیر شده باشید؟ یا بشقاب خود را تا آخر تمیز می کنید؟

۳ –  قبل از ورزش غذا نخورید زیرا ممکن است باعث کرامپ و مشکلات گوارشی شود.
شما بلافاصله بعد از شام نباید ورزش دو انجام دهید اما ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از ورزش، خودرن مقدار کمی غذا می تواند انرژی شما را سریعاً افزایش داده و به افزایش توان شما در زمان ورزش کمک کند.
۴- عجله کنید.
۲۰ دقیقه زمان لازم است تا مغز شما بتواند پیغام های سیری را ثبت کند. اگر شما خیلی با سرعت غذا بخورید بدون توجه به احساس سیری در عرض ۲۰ دقیقه مقدار زیادی غذا خواهید خورد و سپس احساس پر بودن بیش از حد خواهید داشت.
توصیه: آهسته غذا بخورید. با قرار دادن قاشق و چنگال خود روی میز بین لقمه های غذا و جویدن آن در غذاخوردن وقفه های کوتاهی را ایجاد کنید.
۵- امروز پاداش شما خوردن دسر خواهد بود.
توصیه: پاداش دادن به خودتان کار خوبی است اما نباید به عنوان پاداش غذا را انتخاب کنید بلکه می توانید از تماشای یک فیلم یا بیرون رفتن با دوستان خود لذت ببرید.

ثبت دیدگاه